אי אפשר להתעלם מההשפעה העצומה שיש כבר היום למדפסות תלת המימד על חיינו אבל זוהי ללא ספק רק ההתחלה!

כבר היום ניתן לראות יוזמות בתחילת דרכן אשר מצליחות לרגש ולהדהים עם היצירתיות שמדפסת תלת המימד מאפשרת לנו. ניתן לראות מדפסות תלת מימד אשר לפי פרסומים משרתות את צבא ארצות הברית ורוסיה הממוקמות בחלק מהטנקים שלהם. קל להבין כמה בעיות נמנעות בשינוע חלקי חילוף בשדה הקרב כאשר אפשר להציע לחיילים בטנק פשוט להדפיס חלק חלופי במדפסת המובנית בתוך הטנק או פשוט להדפיס את כל הטנק מלכתחילה
חברות הנעליים מתחרות על מי תדפיס את הנעליים שלה בתלת מימד וישנן כבר חנויות תכשיטים שמדפיסות ומוכרות מוצרים ואפילו ובגדים שהודפסו בתלת מימד במשלוח עד הבית.

כל זה קורה היום, אבל היינו רוצים לזרוק אתכם לעתיד, נניח משהו כמו 20-30 שנה קדימה…
בשנת 2040 אתם תקומו בבוקר והעוזר האישי הרובוטי שלכם ימליץ בהסתכלות על הראי על פריט לבוש שיתאים לסדר היום שלכם ולפגישות הצפויות לכם.
הוא יציג על הראי פרטי לבוש מגוונים וכאשר תחליטו על הדגם המתאים לכם תועבר פקודה למדפסת תלת המימד שלכם. בזמן שתצחצחו שיניים כל פריטי הלבוש כבר יהיו מוכנים.
כאשר תתלבשו העוזר האישי שלכם ידאג גם להדפיס את הנעליים שתחליטו לנעול היום המותאמות לטעמכם ולמידתכם כמובן.

כאשר תכנסו לרכב האוטונמי שלכם (כן גם הוא הודפס בתלת מימד בחלקים והורכב ע"י רובוטים) תצאו מביתכם ותזכרו בחיוך איך בחרתם גם אותו מקטלוג בתים מוכנים לפני כמה שנים ואיך הוא הודפס בתוך כמה ימים.

המזכיר האישי שלכם ברכב יזכיר לכם שנקבעה לכם פגישה עם הרופא בעקבות כאב בלתי מוסבר בבטן שאתם חווים לאחרונה, הרופא יהיה מאד נחמד ויסביר בחיוך שיש לכם בעיה בכבד אך אין באמת מה לדאוג כי ניתן יהיה להדפיס לכם כבד חלופי ולהחליפו בניתוח פשוט – כן בעתיד החלפת חלקי גוף יהיו עניין פעוט כמו סתימה בשן, לא ממש צריך להתרגש מכך…

אם מדברים על סתימות בשן אז כמובן שהחלפת שיניים באמצעות סריקה תלת מימדית והדפסה של שן זהה לחלוטין לזו הפגומה תהייה עניין פעוט.
בכלל אחת לתקופה נעבור טיפול מקיף להחלפת איברים אשר פשוט "עשו את שלהם" ולשמור על גוף במצב סופר בריא בכל רגע נתון.

את ארוחת הצהריים שלכם תבלו במסעדה ותזמינו סטייק עסיסי שיודפס במידת העשייה המושלמת, לא, בעתיד האנושות לא תגדל בע"ח למטרות מזון, זה מזהם, יקר ולא מוסרי. יהיה קל הרבה יותר להדפיס רקמות זהות לבשר במדפסת מזון. 
הילדים בשעה זו ידפיסו לעצמם פיצה בבית…

 

את הקניות שלכם תבצעו כמובן דרך האינטרנט, פשוט מהסיבה שכל החנויות נסגרו לפני כמה שנים, הן פשוט לא יכלו להתחרות עם הקלות והנוחות של הורדת קובץ והדפסת מוצרים בבית, מי בכלל רוצה לנסוע למרכז קניות, לחפש חניה, לבחור מוצרים, לעמוד בתור ולבזבז זמן יקר כשמוצרים מותאמים אישית יכולים להיות פשוט מודפסים בבית ע"י העוזר האישי שלנו מכל מקום בעולם ובכל רגע שרק נרצה? אתם תחייכו כשתזכרו בעבר הלא רחוק כשנאלצתם לעשות קניות.

בדרך הביתה תוכלו לדבר עם קרובי משפחה שנמצאים במאדים, כן לכו תבינו… הם ההרפתקנים האלה שטסו עם היוזמה של חברת SpaceX והצטרפו לקולוניה שמונה כמה עשרות אלפי אנשים על מאדים, הם כמובן שלחו לשם מדפסות תלת מימד להדפיס את המגורים המיועדים לעמוד בתנאים הקיצוניים של מאדים.

יום בהחלט מתיש, אתם חוזרים הביתה כדי לפגוש את המשפחה, נפרדים מהרכב לשלום (הוא ישרת באופן אוטונומי אדם אחד) וקצת לפני המקלחת תוכלו להכניס את הבגדים שהדפסתם לתוך המגרסה שתהפוך אותם לחומר הגלם שאיתו יודפסו הבגדים שלכם מחר.

עתיד מטורף וקצת הזוי אנחנו מסכימים, אבל אי אפשר להתעלם מכך שהטכנולוגיה הזו כבר קיימת, אמנם בחיתולים אבל לגמרי מתחילה לתפוס תאוצה ונעצרת כיום רק ביכולת שלנו לדמיין לאילו כיוונים נוכל לקחת אותה. המרחק בין דמיון והיכולת ליצור מציאות מעולם לא היה קצר יותר.

ומה קורה היום? איך אפשר לקבל התנסות ביתית וללמוד על העולם המרתק של הדפסת תלת המימד? פשוט מצטרפים לאחת הסדנאות שלנו ברחבי הארץ.